Betrayal Taste
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg animeee =]]
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 New Ryoma's room

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 8:33 pm

Brunetul statea in camera sa, jucandu-se cu una din felinele sale, un pui de tigru ce se roia intr-una in jurul lui.
- Altu care nu are stare, nu Samuel? zambi usor, asezandu-se in genunchi astfel incat sa faca diferite siretlicuri el.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 8:39 pm

Am auzit ca s-a mutat cineva in apropiere asa ca m-am gandit sa fac o mica vizita. Mi-am netezit fustita albastra si am batut usor in usa. Am asteptat linistita raspunsul.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 8:46 pm

Se uita catre usa in momentul baterii iar in acel moment felina ii se urca in spate, incolacindu-se dupa gat.
- Eh Sam de cand vrei sa mai cunosti si tu oameni?
Zambi incet si se ridica din loc, luand-o inspre usa, iar cand ajunse apasa pe clanta.
- Salut! spuse acesta cand o zari pe fata, . Te pot ajuta ? intreba, apoi, deschizand usa mai larg.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 8:51 pm

-Salut! am raspuns vesela. Uhh...Am vrut doar sa vad cine e noul meu vecin!
Am zambit larg si l-am cercetat cu privirea cateva secunde. Inalt, destul de bine facut, brunet si cu ochii albastrii. Am chicotit usor.
-Yuuki, am spus zambind. Incantata!
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 8:57 pm

- Ryoma, incantat de asemenea! Atunci intra! zise acesta dandu-se intr-o parte pentru a face loc fetei.
- Te-as putea servi cu ceva ? Si sper sa-ti placa jungla!
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:08 pm

"Jungla?" m-am intrebat privindu-l buimaca. Am intrat, fara sa imi iau privirea de la el si i-am spus:
-Daca ai suc de portocale, nu vreau sa deranjez!
Atunci mi-am intors privirea spre restul camerei. "Ce nai...?". Am cascat ochii, ramanand pironita locului.
-Deci la asta te-ai referit cand ai zis de jungla...am soptit apoi, mai mult pentru mine.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:15 pm

- Da stiu cam multe animale prin cocioaba mea...! Iti aduc sucul asta imediat.
Se apleca incet, in semn de scuza, dupa obiceiul din tara sa si se retrase pana in bucatarie, mangaind felina de la gatul sau in timpul drumului.
- Acum poti cobori Sam! spuse baiatul cand dadu sa umple paharul cu suc, dar tigrusorul mai tare isi infipse ghearele in tricoul lui.
- Am inteles mesajul nu-i nevoie...! ii mangaie tanarul una din labute, astfel calmandu-l.
Intr-un final reveni inapoi si cu paharul de suc pe care il inmana fetei.
- Poftim!
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:21 pm

Ma uitam la una din felinele din camera. "Ce naiba? Leu?" mi-am spus, tragandu-ma mai catre perete, in speranta ca nu va sari pe mine sau ceva de genul. Atunci a venit si Ryoma cu paharul de suc pentru mine si am observat tigrul de la gatul lui. Mi-am cascat ochii si am luat paharul cu mana tremuranda.
-Cum...am incercat sa articulez ceva. Cum de ai toate astea aici?
Mi-am intors privirea spre puiul de leu care venea spre mine si m-am tras mai aproape de baiat.
-Nu-mi face nimic, nu?
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:26 pm

- Doar e pui si nu e crescut in habitatul natural, bineinteles ca nu-ti face...! ii venea acestuia sa rada de amuzamentul faptului.
- Uite am sa-ti demonstrezi!
Se apleca usor si chema leul la el doar printr-o expresie a fetzei.
- Good boy! zambi baiatul dand mana cu leutul si incepand sa-l mangaie pe cap. Vezi? E prietenos! Poti da mana cu el daca vrei.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:32 pm

Am cascat ochii. Tipul se descurca foarte bine cu animalele. M-am lasat pup langa el, intinzand mana tremuranda catre puiul de leu. Am inghitit in sec vazand cum puiul vine catre mana mea. Isi ridica labuta stanga si o aseza in palma mea, dupa care isi ridica capsorul catre mine. Am zambit fascinata apoi am inceput sa mangai puiul pe cap.
-Nu-mi vine sa cred...! am spus eu uimita, ridicandu-mi privirea spre Ryoma.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:34 pm

- Ti-am zis ca e prietenos! spuse acesta c-un zambet. Dar nu iti dau acelas sfat la celelalte.. ele inca sa zicem ca nu se inghit cu strainii.
Privi pe cei doi si se aseza intr-o pozitie turceasca pe jos, dupa cum ii era obiceiul.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:40 pm

Am cascat ochii cand am auzit ca celelalte animale nu sunt asa prietenoase. Am inghitit in sec si apoi m-am asezat si eu pe jos, avand grija la fustita. Puiul de leu se catara in bratele mele iar eu am continuat sa-i mangai capsorul.
-Si mie imi plac animalele...dar mai mult cele domestice. am spus eu chicotind la sfarsit. Oricum...daca stau sa ma gandesc, pisica mea e mai rece si distanta decat leutul asta micut...
Mi-am ridicat privirea spre baiat si am zambit.
-O fi oare hobby-ul tau sa cresti animale din astea?
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:44 pm

- Hmm presupun ca e.. intotdeauna mi-a placut sa iau animalele salbatice de mici si sa le dresez eu. Cred ca arat mai 'periculos' asa..! spuse in joaca si incepu sa rada, iar atunci tigrusorul lui, dadu cu laba prin fatza sa in mod dur, dar il calmase imediat.
- Si ma iau si dupa motto-ul acela...' De cand am cunoscut omul, am inceput sa iubesc animalul'... vorbi acesta cu sinceritate, incepand sa-si mangaie puiul de tigru.
- Si ce nume i-ai dat pisicii?
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 9:53 pm

-Erza. am spus scurt. Mi se pare un nume puternic...Adica...nu stiu de ce, dar parca atunci cand il pronunt, imi da o senzatie de forta. Si atunci cand am primit pisica, a fost destul de dura de la bun inceput... de aceea am numit-o Erza. Nici nu stiu daca s-a atasat sau nu de mine. am continuat, chicotind la ultima parte.
-I-ai pus nume tigrisorului si leutului? am intrebat apoi, uitandu-ma cu interes la baiatul de langa mine.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 10:02 pm

- Erza? Imi place cum suna intr-adevar este un nume agresiv. Suna a animal salbatic.
- Leul e Leonard! Iar tigrul e Samuel! Stiu le-am dat nume cam prea exotice.. dar s-au acomodat cu acestea chiar din start! spuse tanarul zambind usor si dandu-si privirea catre fata.
- Deci nu-mi povestesti despre tine?
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 10:11 pm

-Leon si Sam? Ce dragut! am spus chicotind copilareste. Mi-am ridicat privirea spre baiat si am zambit, oarecum incurcata.
-Ce ai vrea sa-ti spun despre mine? am intrebat, simtind cum sangele incepea sa-mi circule sangele prin obraji. Am inghitit in sec ca acea stare sa imi treaca, asa cum faceam de obicei. L-am privit apoi mai relaxata, lasandu-ma pe spate, sprijinindu-ma apoi de perete.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 10:15 pm

- Animalul preferat, culoarea, varsta, hobby, frati/surori, amici, scoala, ideea de distractie! incepu tanarul sa enumere, sperand ca ii dase cateva idei fetei.
- Hmm doar presupun ca stii cum sunt bibliografiile, nu ? Ai prilejul de-ati face si tu una.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 10:26 pm

-Stop! am spus ridicand o mana, apoi am inceput sa rad usor. Sa vedem...animalul preferat cred ca este pisica, culoarea preferata verde, albastru si portocaliu. Nu ma pot hotari intre astea trei. Am 17 ani, hobby-ul meu este fotografiatul, chiar daca acum nu am aparatul la mine. Am un frate, Chris. Mda...sugerez sa nu te apropii de el. Amici nu prea am...scoala...pai, i-am calcat pe urme fratelui meu si m-am dus la Academia Militara. Si eu ma distrez tot timpul cand am ceva de facut...daca stau si ma plictisesc, nu imi place deloc.
Am zambit.
-Acum e randul tau, nu?
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyLun Feb 15, 2010 10:41 pm

- Bine, am notat lucrurile acelea.
Isi pregati ideile in minte si incerca sa le formuleze.
- Nu cred ca am animal preferat salbatic care sa nu-mi placa: leu, lup, tigru, pantera... Insa ca domestic imi plac cainii. Culoarea preferata? Albastru! M-am nascut cu 2 ani inaintea ta... m-am gandit sa vin mai devreme pe lume. Hobby-ul meu.. cam toate lucrurile ce contin cuvintele: pericol, adrenalina si incalcarea regurilor. Nu stiu daca am rude, mama cand a vazut 'puterea' mea cu imblanzirea animalelor salbatice a zis sa ma tina departe de ceilalti. Scoala nu am facut-o complet, dar oricum numai are nimic ce sa ma invetze. Si eu imi caut cam mereu ceva de facut, nu neaparat pentru distractii, numai sa ma tin ocupat.
Rasufla incet dupa ce termina vorbele spuse.
- Presupun ca am terminat, nu ?
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyMar Feb 16, 2010 2:10 pm

Am ras usor cand am auzit explicatia lui.
-Ei, asta da bibliografie! am spus chicotind. Mi-am intors privirea spre el si l-am studiat din nou. Nu puteam sa imi dau seama cum o femeie ar putea sa-si tina departe copilul de familia ei doar pentru ca stie cum sa imblanzeasca animalele. Mi-am lasat capul in jos si am oftat usor.
-Tu n-ai avut nimic impotriva cand te-a trimis departe de ei? am intrebat aproape soptit, privirea fiind undeva pe blana neteda a lui Leon.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyMar Feb 16, 2010 4:01 pm

Statu cateva clipe pe ganduri, iar intr-un final ajunse la un zambet slab.
- Femeia care iti da nastere are dreptul sa faca orice cu tine, nu ?
Isi aminti ca asta invatase de mic si se obisnuise pana acum, evitand sa dea raspunsul adevarat.
Se trezi din visare in momentul in care puiul de tigru incepu sa-l linga pe obraz, iar zambetul ii veni mai larg pe chip.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyMar Feb 16, 2010 4:06 pm

Am zambit usor sters, ridicandu-mi privirea spre el.
-Chiar esti un om bun...am spus, in timp ce ochii mei ii priveau pe ai lui.
Am zambit mai cald, si apoi mi-am indreptat privirea spre Sam, care incepu sa-l linga pe obraz. Am chicotit usor apoi l-am ridicat in brate pe Leon, uitandu-ma atenta la fetisoara lui.
-Iote ce mare ai crescut dintr-o data! am spus eu, zambind.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyMar Feb 16, 2010 5:00 pm

- " Bun eh?" incepu acesta sa-si analizeze starea, ca e prima data cand ii se zise lucrul acesta si nu alte vorbe ca periculos, ciudat..
- " E placut!" isi zise in sinea sa, incepand sa-si mangaie tigrul si apoi isi dadu privirea catre ceilalti doi.
- Magic, nu-i asa? intreba in joaca. Va sta bine impreuna! spuse pe acelas ton.
Sus In jos
Yuuki Yugao
Admin
Yuuki Yugao


Mesaje : 184
Data de înscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyMar Feb 16, 2010 6:00 pm

Am ras usor, imbujorandu-ma. L-am privit cateva secunde pe Ryo si apoi mi-am intreptat privirea spre Leon.
-Ai auzit, micutule? Ne sta bine impreuna. am spus in timp ce ridicam sprancenele si zambeam [:>].
Am lasat puiul jos si am baut o gura de suc din paharul de langa mine. Mi-am intors apoi privirea spre Ryo si am zambit, in timp ce obrajii mei capatau o culoare rozalie. "Dragut!" mi-am spus, privindu-l in ochi pe baiat.
Sus In jos
https://betrayal-taste.forumgratuit.ro
Ryoma

Ryoma


Mesaje : 167
Data de înscriere : 15/02/2010

New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room EmptyMar Feb 16, 2010 6:06 pm

O privi de asemenea, iar cand realiza intensitatea privirii si-o feri repede.
- Vai vai l-ai lasat jos inainte de-a stabili data nuntii ? Atunci e grav, mare problema! spuse baiatul in joaca, de-abia abtinandu-se sa nu rada.
Cand tigrul incepu sa toarca pe umarul sau, baiatul il lasa de asemenea jos, privindu-l cum se rostogolea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





New Ryoma's room Empty
MesajSubiect: Re: New Ryoma's room   New Ryoma's room Empty

Sus In jos
 
New Ryoma's room
Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» just my room
» My room .
» Anna's room
» The sound of a piano in a quiet room..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Betrayal Taste :: Camin :: Apartamente-
Mergi direct la: