Betrayal Taste
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg animeee =]]
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O cafaea de dimineata...

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Maya

Maya


Mesaje : 33
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 4:52 pm

Am intrat in bucatarie somnoroasa si nu am observat ca eram cma sumar imbracata..mia-m luat o cafea si mam asezat la masa...
Sus In jos
Chris
Admin
Chris


Mesaje : 57
Data de înscriere : 14/02/2010
Varsta : 31

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 6:46 pm

Ateriză şi Chris prin bucătărie , înjurând printre dinţi persoana care îl sunase atât de devreme şi îi stricase somnul. Se sprijini cu mâna de perete , căutând ghiuveta.
Sus In jos
Maya

Maya


Mesaje : 33
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 6:47 pm

NU am observat ca mai era cineva in bucatarie asa ca am spus incet mai mult pentru mine..
-Cine naiba mo pus sa ma trezesc asa devreme?
Sus In jos
Chris
Admin
Chris


Mesaje : 57
Data de înscriere : 14/02/2010
Varsta : 31

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 8:27 pm

Reuşi în cele din urmă să găsească ghiuveta , dând drumul la apă apoi băgând capul sub jet şi scoţându-l după câteva clipe."Hm acum e mult mai bine , sunt şi eu treaz...deşi e cam frig pe aici" gândi el în timp ce îşi trecu degetele prin părul umed , apoi observă de ce îi era puţin frig , deoarece avea doar boxerii pe el.
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 8:43 pm

Se trezi destul de voinica , de obicei la ora asta inca dormea , desi cu o seara in urma adormise destul de devreme si probabil ca din aceasta cauza era treaza . Ii saluta scurt pe cei din bucatarie si deschise frigiderul .
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 8:53 pm

O dimineata ca oricare alta... iar Anna avea din nou pofta sa bea un ceai si sa manance niste prajituri ca sa prinda energie pentru ziua respectiva.
Cam somnoroasa si cu parul ciufulit, imbracata intr-o rochita de noapte, alba cu doar doua-trei imprimeuri pe ea in forma de flori, veni in bucatarie.
Cerceta cu privirea lumea din incapere, apoi murmura:
- Neata!
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 8:55 pm

-Neata ! ii raspunse fetei scotand laptele din frigider , desfacu` cutia dupa care o duse la gura luind o inghititura sanatoasa .
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 8:57 pm

Pentru o clipa se gandi sa se prezinte cand vazu lume necunoscuta, dar se gandi sa o faca putin mai tarziu, acum era cam morocanoasa dupa somn.
Se apuca sa-si prepare ceaiul si intre timp puse si niste prajituri pe masa. Isi dadu privirea spre toate persoanele din incapere si intreba:
- Mai vrea cineva ceai? Ca tot m-am apucat de el...
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 8:59 pm

-Mnu multumesc ! zise ea luind o alta inghititura de lapte .
"Da astias muti ? sau ?" replica in sinea sa privindu`l pe tanar .
Sus In jos
Chris
Admin
Chris


Mesaje : 57
Data de înscriere : 14/02/2010
Varsta : 31

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:03 pm

Mormăi ceva indescifrabil privind aglomeraţia din jurul său , care îl depăşea într-un moment atât de matinal.Căsca prelung , apoi se aşeza pe un scaun , aşezându-şi capul pe braţe.
-Uhm face careva cafea?reuşi într-un final să întrebe.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:04 pm

Anna dadu usor din cap, in semn ca 'nu', apoi zise ca ea face un ceai. Dupa cateva minute il termina si isi puse intr-o cana putin.
Se aseza la masa pe un scaun si incepu sa bea din el, din cand in cand muscand din prajituri.
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:06 pm

Dadu` usor din umeri .
-Fac eu daca vreti . murmura strijinindu-se de bufetul din bucatarie .
Sus In jos
Chris
Admin
Chris


Mesaje : 57
Data de înscriere : 14/02/2010
Varsta : 31

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:08 pm

-Păi dacă ai amabilitatea să-mi faci şi mie o cană ţi-aş fi recunoscător...uhm sunt cam somnoros momentan şi nu cred că reuşesc să-mi fac singur.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:10 pm

Anna isi muta privirea spre cei doi in timp ce manca, iar la un moment dat, lasand mancarea de o parte se prezenta:
- Eu sunt Anna apropo! Voi?
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:11 pm

-Yoko . zambi in timp ce lua dintr`un dulap pachetul de cafea , lasa intr`un ibric apa de cam doua cani de cafea , lasa sa se incalzeasca apa , apoi adauga zahar .
Sus In jos
Chris
Admin
Chris


Mesaje : 57
Data de înscriere : 14/02/2010
Varsta : 31

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:20 pm

-Uhm...Anna...încântat...Păi eu uhm , Christopher , mai pe scurt Chris , mormăi el ridicând capul în timpul replici , apoi îl lasă să cadă la loc pe mâini.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:21 pm

- Ma bucur sa va cunosc! Spuse ea ceva mi vesela si in acel moment le zambi larg. Simti cum energia incepu sa-i vina si se ridica de la masa, cu cana de ceai in mana.
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:21 pm

-Incantata sa va cunosc pe amandoi . adauga cafeaua , apoi o lua de pe foc punand`o intr`o cana .
-Poftim . zambi .
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:22 pm

Anna se sprijini de un perete din bucatarie, stand chiar langa fereatra. Tinea cana intre palmele ei firave si din cand in cand sorbea cate putin din ceai.
Sus In jos
Chris
Admin
Chris


Mesaje : 57
Data de înscriere : 14/02/2010
Varsta : 31

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyDum Feb 14, 2010 9:28 pm

-Ah thank you...eşti salvarea mea , zise el ridicându-şi capul şi punându-şi palmele în jurul cânii , apoi dezlipi una din mâini , luând linguriţa şi începând să amestece , nu îi plăcea fierbinte.
Sus In jos
Maya

Maya


Mesaje : 33
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyLun Feb 15, 2010 3:13 pm

Nu ascultam ce spuneau celilalti sia tunci doar am vazut ca era cam plina bucataria..mam ridicat de la masa cu cana in mana si mam asezat pe pervaz sperand sa nu fiu observata.
Sus In jos
K. Yoko

K. Yoko


Mesaje : 27
Data de înscriere : 14/02/2010

O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... EmptyLun Feb 15, 2010 7:56 pm

-Hm...cu placere . zambi slab luind apoi un castron , punand` cereale turna laptele pe care pana acum il bause simplu , trase` scaunul si se aseza la masa , mancand cereale cu lapte , nu era genul care manca asa dimineata , de obicei lua un ar sau orice fruct si il manca simplu , doar atat .
Sus In jos
Continut sponsorizat





O cafaea de dimineata... Empty
MesajSubiect: Re: O cafaea de dimineata...   O cafaea de dimineata... Empty

Sus In jos
 
O cafaea de dimineata...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Betrayal Taste :: Camin :: Bucatarie-
Mergi direct la: