Betrayal Taste
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg animeee =]]
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:22 am

O zi ca oricare alta. Retras. Prea plictisit sa iasa afara. Mai bine era in casa. Sau poate ca nu? Se hotara sa vina la cascada. Macar aici se putea calma putin. Se aseza langa cascada si baga mana in apa. Au! Rece ca gheata! Puse un mic iris pe apa, si il privi plutind.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:25 am

Anna, ca deobicei venise singura sa se plimbe pe acolo, avea nevoie de putina liniste. Se plimba desculta prin iarba, in jurul cascadei, iar la un moment dat se aseza in genunchi si isi baga o mana in apa.
- Arrr! Facu ea sarind in sus ca arsa. Ce rece e!
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:27 am

Tresari cand auzii vocea fetei. Se uita in jurul sau si o observa pe Anna. Zambi cald.
-Buna.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:29 am

In acea clipa Anna se intoarse cu fata spre el, privindu-l cu ochii ei mari si verzi.
- Lee! Facu ea surprinsa. Buna, ce faci?
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:32 am

-Am venit si eu pe aici..sa ma.."calmez".
Chicoti incet, inca privind irisul ce plutea mic si nevinovat pe apa.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:33 am

- La fel ca mine, chicoti ea cand spuse asta, iar apoi vazu irisul, incepand sa-l urmareasca atenta cu privirea.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:20 am

-Dece ne intalnim peste tot?
Gandi cu voce tare.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:21 am

- Huh? Facu ea c-o urma de mirare pe chip, intorcandu-si privirea spre acesta. Dadu usor din umeri, nefiind prea sigura ce sa-i raspunda, nu prea avea un anume raspuns in minte.
- Nu stiu... murmura ea.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:23 am

Dadu si el din umeri, punand inca cativa irisi in apa. Ii lasa si pe acestia sa pluteasca, privindui si zambind scurt.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:24 am

- Mereu ai cate un iris la tine? Intreba ea chicotind, in timp ce isi muta iar privirea spre apa, privind floarea cum plutea deasupra ei.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:34 am

-Mda. Mereu. Nu plec niciodata fara ei. Sa spunem doar ca imi amintesc de cineva..
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:37 am

- Si cine e acea persoana? Daca nu te superi ca intreb... spuse ea, de data aceasta uitandu-se in directia baiatului.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:43 am

Ofta adanc. Stia ca intrebarea asta va venii..mai devreme sau mai tarziu..
-Konone. Si Kiyotaka Narumi.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:44 am

- Prieteni mai vechi? Continua ea cu intrebarile, fiindca nu cunostea cele doua nume. Ah, scuze, sunt cam bagacioasa! Realiza ea in cele din urma, rosind putin. Daca vrei nu o sa te mai intreb...
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:52 am

-Mnu. E ok. Nu ma supar.
Ii zise zambind.
-Konona era cel mai bun prieten al meu din copilarie. Si Kiyotaka..fratele mai mare a lui Ayumu Narumi. A disparut acum 2 ani..si ia zis lui Ayumu de noi inainte sa dispara..
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:55 am

- Inteleg! Spuse ea ascultandu-i atenta cuvintele si se aseza pe marginea apei. Deci nu i-ai mai vazut de mult? Pacat, presupun ca le duci dorul.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:57 am

-Konan. Da. Kiyotaka? Nu sunt sigur..nu prea cred ca aveam o legatura cu el..
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:58 am

- Eu cred ca a existat intr-adevar o legatura intre voi, altfel nu i-ai mai simti lipsa, deci tii la el si sunt sigura ca si el la tine! Ii raspunse ea, in timp ce privea aiurea apa.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 11:59 am

"Poate ca a disparut din cauza noastra. E mai mult ca sigur. E mort..."
Mai ofta odata, intinzanduse pe iarba.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:02 pm

- Hey, nu te intrista acum! Il indemna vocea blanda a Annei si zambetul ei larg.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:04 pm

-Mnu sunt trist..
Murmura, cascand plictisit.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:05 pm

- Atunci e bine! Adauga fata vesela si-apoi incepu sa-si plimbe mainile prin iarba. In acest timp isi puse din greseala mana peste cea a baiatului, fara sa realizeze.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:07 pm

Isi indrepta privirea spre ea, apoi spre mainile lor. Zambi si inca statu neclintit.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:10 pm

In acel moment stranse usor mana baiatului si cand realiza ce facu isi indrepta privirea spre el.
- Ah... scuze! Zise ea, rosind brusc.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... EmptyMier Feb 17, 2010 12:15 pm

-Anna.
Se aseza in fund turceste.
-Cred ca ai vrut sa imi zici ceva tot timpul..nu?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty
MesajSubiect: Re: Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....   Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa.... Empty

Sus In jos
 
Apa rece ca gheata. Irisii plutind pe apa....
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Pe gheata...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Betrayal Taste :: Imprejurimi :: Cascada-
Mergi direct la: