Betrayal Taste
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forum rpg animeee =]]
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In lumina reflectoarelor

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyLun Feb 15, 2010 12:09 am

Inainte ca piesa de teatru sa inceapa Anna urma sa urce pe scena si sa cante la pian. Dupa ce se pregati, mai mult pe fuga, intra pe scena si se aseza pe un scaun in fata instrumentului. O clipa privi multimea din sala, simtindu-se destul de emotionata, fiindca numai cantase de mult in fata unui public asa de mare.
In sfarsit. Ofta odata, scurt si isi trecu degetele pe clapele pianului, incepand sa fredoneze o melodie.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyLun Feb 15, 2010 12:15 am

Statea si asculta melodia. Astepta sa fie randul lui. Se rezema de un perete, privind in gol. Se gandea la altceva, insa asculta atent melodia. Era destul de frumoasa. Isi inchise ochii, inca ascultand.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyLun Feb 15, 2010 12:18 am

Totul dura o buna bucata de timp, iar emotile fetei disparura imediat. Cand incepea sa cante uita aproape de tot ce o inconjura si se concentra la cea ce facea.
La sfarsitul melodiei zambi multumita si se ridica de pe scaun. Dupa ce un ropot de aplauze se auzi in toata sala facu o mica plecaciune si iesi de pe scena.
Il observa pe baiatul care urma sa intre dupa ea si veni la acesta, intreband:
- Tu urmezi acum, asa-i?
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyLun Feb 15, 2010 11:57 am

Ii raspunse in cel mai simplu mod posibil. Dadu din cap afirmativ, pasind pe scena si apropiindu-se de pian. Se aseza pe micul scaun si incepu sa cante. Isi inchise ochii si se concentra pe melodie.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyLun Feb 15, 2010 8:46 pm

Anna lamase undeva in spatele scenei si se sprijini de-un perete. Statea insa cu privirea spre scena si privirea ii era atintita spre pian si baiatul care canta la el.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 12:38 pm

In cateva momente termina melodia si se ridica. Auzii oamenii care aplaudau, insa incepu sa mearga si ajunse in spatele scenei. De obicei nu se oprea sa faca plecaciuni sau ceva de genul asta. Doar mergea in continuare pana cand ajungea in spatele scenei.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 12:42 pm

Anna aparu vesela in fata baiatului si cu-n zambet larg pe buze incepu sa aplaude incet.
- Te-ai descurcat foarte bine, imi place cum canti!
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 12:55 pm

Se dadu cativa pasi in spate. Nu se astepta ca cineva sa sara in fata lui. Schita un zambet si ofta incet.
-Mersi. Si tu canti destul de bine.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 1:00 pm

- Multumesc! Zambi ea scurt. Tu esti Lee, asa-i? Sper ca nu am uitat... Incerca ea sa-si aduca aminte.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 1:09 pm

-Da. Si tu estiiii..Anna?
Intreba, zambind scurt. Eh. Se pare ca probabil nu gresise numele.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 1:13 pm

- Corect, Anna! Ii spuse ea, inca mentinandu-si zambetul pe buze. Uhm... acum ca am terminat eu ma gandeam sa merg la o plimbare, nu prea am chef sa vad piesa de teatru ce urmeaza. Vrei sa vi si tu?
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 1:19 pm

-Mda. Nam nimic mai bun de facut oricum. Nu prea am chef sa stau inchis in casa la pian. Trebuie sa mai "traiesc" si eu putin.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMar Feb 16, 2010 8:09 pm

Anna il privi curioasa, ascultandu-i cu atentie vorbele. Parea o persoana mai retrase, cel putin pana acum.
- Bine, sa mergem atunci! Spuse in cele din urma, zambind si luand-o deja inainte, dar apoi se opri si-l astepta si pe Lee.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:08 am

Pasi incet spre usa deschisa larg, in timp ce vantul ii facea parul sa "zboare" ca urechile unui caine. Ajunse langa Anna.
-Uh..dupa tine..
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:10 am

Anna ii zambi scurt si iesi din teatru, apoi incepu sa mearga in pas cu Lee, indreptandu-se spre parc.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:14 am

Isi baga mainile in buzunar in timp ce mergea spre parc. Ii arunca o privire fetei din cand in cand.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:17 am

Pe drum Anna isi plimba privirea prin jurul ei, curioasa ca deobicei si fiind atenta la orice detaliu. Dupa cateva minute ajunsera si in parc, caci acesta nu era prea departe de teatru. La un moment dat se intoarse cu fata spre baiat, mergand astfel cu spatele si intreba:
- Ce facem acum? Vrei sa mergem la lac?
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:18 am

-Imi e indiferent unde mergem..
Raspunse intrun final, continuand sa mearga si uitanduse la ea.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:21 am

- Bine, atunci haide la lac, e frumos acolo si liniste! Decise ea, fiindca baiatul paru cam indiferent, deci se gandi ca-i va conveni aproape orice loc.
Dupa putin timp de mers ajunsera in locul respectiv. Era tare frumos acolo si liniste, asa cum ii placea Annei. Era locul ei preferat din parc, fiindca acolo nu venea mai nimeni si putea sta singura.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:24 am

Se uita putin in jurul sau. Imprejurimile erau frumoase. Vazu cativa irisi pe marginea lacului si zambi scurt. Dragut! Unde erau irisi, trebuia sa fie si el. Era intrun fel fericit ca venise acolo. Dece? No comment..
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:26 am

- Hai sa ne asezam undeva! Ii propuse fata si fara sa mai astepte un raspuns din partea lui facu un gest indraznet. Il lua pe Lee de mana si il trase dupa ea langa un copac imens. Cand ajunsera acolo ea se aseza pe iarba, facandu-i semn baiatului sa ia si el un loc.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:28 am

Se aseza incet langa ea. Zambi, inca uitanduse la ea.
-Deci iti place locul asta?
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:29 am

- Da! raspunse ea scurt si bland, tot odata schitand un mic zambet. E frumos locul... aici vin mereu ca sa ma relaxez. Tie nu-ti place? Intreba ea curioasa, dandu-si privirea spre Lee.
Sus In jos
Lee

Lee


Mesaje : 127
Data de înscriere : 14/02/2010

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:31 am

-Ba da. E..fascinant..cred..
Dadu iarasi din umeri, intinzanduse pe iarba si uitanduse in sus.
Sus In jos
Anna

Anna


Mesaje : 169
Data de înscriere : 14/02/2010
Localizare : Try to find me!

In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor EmptyMier Feb 17, 2010 12:32 am

Anna isi duse picioarele la piept, imbratisandu-le cu bratele. Isi aseza capul pe genunchi si isi indrepta usor privirea spre Lee, examinandu-l pentru cateva clipe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In lumina reflectoarelor Empty
MesajSubiect: Re: In lumina reflectoarelor   In lumina reflectoarelor Empty

Sus In jos
 
In lumina reflectoarelor
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Betrayal Taste :: Oras :: Teatru-
Mergi direct la: